SPONSORZY
  • krex
  • energo
  • tlo-msz1200-1038x576

 

  1. Home
  2. Wojownicy
  3. MMA
  4. PATRYK KACZMARCZYK: „BĘDĘ WALCZYŁ JAK O ŻYCIE”
PATRYK KACZMARCZYK: „BĘDĘ WALCZYŁ JAK O ŻYCIE”

PATRYK KACZMARCZYK: „BĘDĘ WALCZYŁ JAK O ŻYCIE”

0
0

Podczas gali XTB KSW 94 Patryk Kaczmarczyk stanie do walki o tymczasowy pas wagi piórkowej. Będzie to też rewanż za starcie sprzed kilku lat.

Ostatnie bilety dostępne na eBilet.pl

Już 11 maja dojdzie do walki o tymczasowy pas wagi piórkowej pomiędzy Robertem Ruchałą, numerem jeden rankingu tej kategorii wagowej, a Patrykiem Kaczmarczykiem, zajmującym drugie miejsce w zestawieniu. Walka Roberta Ruchały z Patrykiem Kaczmarczykiem będzie nie tylko pojedynkiem mistrzowskim, ale również trzecim starciem tych zawodników. W pierwszej konfrontacji, do której doszło w boju amatorskim, Kaczmarczyk był górą. W rewanżu, który odbył się na gali KSW 64, to Ruchała okazał się lepszy i wyszedł z walki jako zwycięzca.

– Raz przegrałem z Robertem, ale on też raz przegrał ze mną – mówi Patryk.  – Wtedy to było starcie na zasadach amatorskich. Do poprzedniej walki to on wychodził jako ten, który chciałby się odegrać. To jest duże wyzwanie, duża sprawa i wiadomo, że chcę się zrewanżować.

Patryk docenia umiejętności swojego rywala i nastawia się na mocną, efektowną konfrontację.

– Czasami wydaje mi się, że on sam do końca nie wie, co za chwilę zrobi i to jest jego siła, siła jego stylu. Jeżeli Robert również da z siebie wszystko i postawi w tej walce na to, żeby wymieniać ze mną ciosy i pójść na otwartą walkę, to na pewno będziemy mieli mocnego kandydata do walki wieczoru albo nawet roku.

Patryk Kaczmarczyk rywalizuje w KSW od roku 2021. W tym czasie stoczył siedem pojedynków, z których pięć wygrał. Po efektownych bojach pokonał Michała Sobiecha, Michała Domina, Pascala Hintzena i Daniela Tărchilę, musiał jednak uznać wyższość Roberta Ruchały i Dawida Śmiełowskiego. W ostatnim starciu w pięknym stylu zwyciężył z Danielem Rutkowskim.

– Większość ludzi nie wierzyło w to, że uda mi się wygrać z Danielem Rutkowskim. Jeżeli nie będziesz miał w głowie przekonania, że to ty możesz być numerem jeden, to na pewno numerem jeden się nie staniesz. Ja zawsze wiedziałem, że ten moment nadejdzie i chyba jesteśmy bardzo blisko. Wyjdę pełnym piecem, będę walczył tam jak o życie, bo wiem jaki cel jest na końcu tego wszystkiego.

Do pojedynku Patryka Kaczmarczyka z Robertem Ruchałą dojdzie już 11 maja w ERGO ARENIE.