SPONSORZY
  • krex
  • energo
  • tlo-msz1200-1038x576

 

  1. Home
  2. Wojownicy
  3. MMA
  4. PHIL DE FRIES: „ZAMIERZAM POKAZAĆ SWOJĄ FIZYCZNOŚĆ I BRUTALNĄ SIŁĘ”
PHIL DE FRIES: „ZAMIERZAM POKAZAĆ SWOJĄ FIZYCZNOŚĆ I BRUTALNĄ SIŁĘ”

PHIL DE FRIES: „ZAMIERZAM POKAZAĆ SWOJĄ FIZYCZNOŚĆ I BRUTALNĄ SIŁĘ”

0
0

Phil De Fries, mistrz wagi ciężkiej KSW, powróci do klatki już 24 lutego podczas gali XTB KSW Epic. Zawalczy jednak w pojedynku grapplingowym.

Bilety na XTB KSW Epic w sprzedaży na ebilet.pl

Galę będzie można oglądać w systemie PPV na stronie kswepic.tv.

Do potężnego zderzenia dwóch wielkich wojowników dojdzie podczas gali XTB KSW Epic. W starciu na chwyty Phil De Fries, niepokonany od dwunastu walk król wagi ciężkiej KSW, zetrze się z byłym mistrzem UFC, legendą MMA i grapplingu, Joshem Barnettem.

– Myślę, że to świetny pomysł – mówi Phil De Fries. – Nie mogę się doczekać tej walki. To będzie powiew świeżości. Uwielbiam Josha Barnetta. Znam go od dziecka. Zostawił po sobie wspaniałe dziedzictwo. Był mistrzem UFC. Walczył na całym globie i jest powszechnie znany w świecie MMA. To dla mnie zaszczyt, że będę mógł dzielić z nim klatkę.

Phil De Fries jest czempionem wagi ciężkiej KSW i bardzo doświadczonym zawodnikiem MMA. Swoją przygodę ze sportami walki zaczynał jednak od brazylijskiego jiu-jitsu, w którym przez wiele lat z sukcesami rywalizował. Później swoje świetne umiejętności grapplingowe zaczął wykorzystywać w klatkach, między innymi organizacji UFC czy Bellator. W całej karierze wygrał 24 pojedynki MMA, a aż w czternastu z nich tryumfował poddając rywali.

– W tej walce zamierzam pokazać swoją fizyczność i brutalną siłę. Aktualnie ważę 135 kilogramów i myślę, że to będzie ponad siły starego, biednego Josha. Ta walka tylko wzbogaci moje dziedzictwo. Teraz w moim rekordzie pojawi się starcie grapplerskie. Jeśli wygram z Joshem, wyzwę do walki kogoś ważnego, więc miejcie oczy otwarte.

Anglik jest na fali dwunastu wygranych z rzędu. Niepokonany pozostaje od roku 2017 i jest najdłużej panującym czempionem królewskiej kategorii wagowej w historii organizacji KSW.

–  Zmierzam znowu wygrać przez duszenie bulldog choke – zapowiada Anglik. – To mój popisowy numer. To będzie zderzenie stylów. Walczymy podobnie, ale sądzę, że jestem silniejszy. Nie ma opcji, żebym przegrał tę walkę. Szybkie sprowadzenie, szybkie skończenie, wielka wygrana, wielkie wyzwanie… i mnóstwo piwa.

Do konfrontacji Phila De Friesa z Joshem Barnettem na zasadach ADCC dojdzie 24 lutego w PreZero Arenie Gliwice. Pojedynek, który rozegra się na dystansie jednej 10-minutowej rundy, wygrać będzie można tylko przez poddanie. Jeśli w tym czasie nikt tego nie dokona, starcie zakończy się remisem. W walce nie będzie limitu wagowego. #Gliwice.