SPONSORZY
  • krex
  • energo
  • tlo-msz1200-1038x576

 

  1. Home
  2. Sporty z bronią
  3. PŚ w Nankinie: Martyna Swatowska-Wenglarczyk na podium!
PŚ w Nankinie: Martyna Swatowska-Wenglarczyk na podium!

PŚ w Nankinie: Martyna Swatowska-Wenglarczyk na podium!

0
0

Polskie szpadzistki nie zwalniają tempa! W Pucharze Świata seniorek w chińskim Nankinie na najniższym stopniu podium stanęła Martyna Swatowską-Wenglarczyk (AZS AWF Katowice) a Alicja Klasik (RMKS Rybnik) zajęła miejsce w ćwierćfinale!

W turnieju głównym znalazło się aż 7 naszych reprezentantek. Kinga Zgryźniak (RMKS Rybnik)Magdalena Pawłowska (AZS AWF Warszawa) i Gloria Klughardt (RMKS Rybnik) przegrały swoje pierwsze walki, kolejno z Węgierką Tamarą Gnam 10:15, Włoszką Giulią Rizzi 11:15 i zawodniczką z Singapuru Kirią Abdul Rahman 13:15. Do kolejnej rundy przeszły natomiast Kamila Pytka (AZS AWF Warszawa) po zwycięstwie nad Szwedką Emmą Fransson 7:6, Renata Knapik-Miazga (AZS AWF Kraków), którą wyeliminowała Sarę Kowalczyk (Włochy) 15:12, Alicja Klasik (RMKS Rybnik) lepsza od innej Włoszki – Mary Navarrii 10:9 i Martyna Swatowska-Wenglarczyk (AZS AWF Katowice) wygrana w pojedynku przeciwko Katrinie Kuusk z Estonii 10:9. Od tego momentu co rundę odpadała jedna nasza szpadzistka. Najpierw Kamila nie sprostała Chince Yiwen Sun, następnie Renata, choć w walce tabeli z 32 pokonała Estonkę Nelli Differt 15:13, musiała uznać wyższość Roselli Fiamingo (Włochy) 12:13. Alicja po zwycięstwach nad Tamarą Gnam 15:10 i Niemką Alexandrą Ndolo 15:9 przegrała z Koreanką Serą Song 11:14 zajmując wysokie, ósme miejsce. Do półfinału doszła Martyna – najpierw odprawiła liderkę rankingu FIE Man Wai Kong (Hongkong) 15:14, później Estonkę Erikę Kirpu 15:11 i Rosellę Fiamingo 15:11. W półfinale lepsza była już, nie do pokonania tego dnia, Giulia Rizzi (10:15). Rizzi zwyciężyła w całych zawodach, druga była Sera Song, a obok naszej Martyny Swatowskiej-Wenglarczyk na najniższym stopniu podium stanęła inna zawodniczką Azzurich, Alberta Santuccio.

W Nankinie rozegrano jeszcze ostatni z turniejów drużynowych, liczonych do kwalifikacji olimpijskich w tym sezonie. Polki zajęły w nim 8. lokatę ale punkty potrzebne do udziału w Igrzyskach Olimpijskich w Paryżu wywalczyły już wcześniej. Nie mniej jednak oficjalnie można ogłosić – polskie szpadzistki jadą do Paryża! Komplet punktów w Nankinie wywalczyły Włoszki pokonując w finale drużynę gospodyń. Trzecie miejsce dla Węgierek. Polki po zwycięstwie nad Japonią 40:30 uległy Ukrainkom 39:44. W tabeli 5-8 musiały uznać wyższość jeszcze Koreanek 36:26 i Francuzek 43:35. W składzie naszej drużyny znalazły się Renata Knapik-Miazga, Alicja Klasik, Aleksandra Jarecka i Martyna Swatowska-Wenglarczyk.