SPONSORZY
  • krex
  • energo
  • tlo-msz1200-1038x576

 

  1. Home
  2. Wojownicy
  3. MMA
  4. TOMASZ ADAMEK: „CHCĘ POKAZAĆ, ŻE WALCZĘ JAK GLADIATOR”
TOMASZ ADAMEK: „CHCĘ POKAZAĆ, ŻE WALCZĘ JAK GLADIATOR”

TOMASZ ADAMEK: „CHCĘ POKAZAĆ, ŻE WALCZĘ JAK GLADIATOR”

0
0

Tomasz Adamek, mistrz i pięściarska legenda ringów, już 24 lutego powróci do rywalizacji. Tym razem jednak w pięściarskim starciu stanie do walki z legendą świata MMA, Mamedem Chalidowem.

Bilety na XTB KSW Epic już w sprzedaży na ebilet.pl

Galę będzie można oglądać w systemie PPV na stronie kswepic.tv.

24 lutego dojdzie do wyjątkowego starcia Tomasza Adamka z Mamedem Chalidowem. Pojedynek odbędzie się w klatce, ale na zasadach bokserskich. Tomasz Adamek wróci do rywalizacji po dłuższej przerwie od startów, ale jest pewny swego przed zbliżającą się walką.

– Dlaczego nie wracać? Jak jestem zdrowy i jeszcze mogę dać pocieszyć się kibicom moim stylem – mówi Tomasz Adamek. – Litry potu trzeba przelać w gymie, żeby błyszczeć w ringu. To mnie najbardziej cieszy. Chcę pokazać, że walczę jak gladiator. Adamek potrafi wrócić jeszcze, przygotować się i pięknie zwyciężać. Wiem, że muszę być bardzo szybki. Przednia ręka i bez przerwy akcja. To są moje atuty.

Popularny „Góral” w trakcie bardzo bogatej kariery stoczył blisko 60 zawodowych pojedynków, z których ponad 50 wygrał. Ponad 30 razy posyłał rywali na deski. Wywalczył zawodowy tytuł mistrza świata organizacji IBF i IBO w kategorii junior ciężkiej oraz organizacji WBC w wadze półciężkiej. Walczył również o mistrzowski tytuł królewskiej kategorii wagowej, a w roku 2009 pokonał w ringu Andrzeja Gołotę.

– Wiadomo, że pewnie będę faworytem, ale Mamed na pewno będzie bardzo dobrze przygotowany, bo też jest pracuś. Zwycięży głowa. Zwycięży ten, kto jest mądrzejszy, inteligentniejszy w ringu. Trzeba się bić, trzeba się lać, żeby kibice bili brawo i byli zadowoleni. Wtedy będą mówić, że ten stary Adamek jeszcze potrafi się bić. Tego bym sobie życzył. Jak jestem szybki, to wiem, że mnie nikt nie pokona. Mamed też ma serducho do walki. Będzie świetny pojedynek.

Gala XTB KSW Epic, podczas której dojdzie do walki Chalidowa z Adamkiem, odbędzie się 24 lutego w PreZero Arenie Gliwice.