SPONSORZY
  • krex
  • energo
  • tlo-msz1200-1038x576

 

  1. Home
  2. Judo
  3. Trisome Games 2024: polscy judocy wystąpią w Antalyi
Trisome Games 2024: polscy judocy wystąpią w Antalyi

Trisome Games 2024: polscy judocy wystąpią w Antalyi

0
0

Czworo polskich judoków – jedna zawodniczka i trzech zawodników – weźmie udział w zawodach Trisome Games 2024. Rywalizacja w tureckiej Antalyi z udziałem sportowców z 35 krajów potrwa do 26 marca.

W reprezentacji Polski znaleźli się: z Integracyjnego Klubu Sportowego Atak Elbląg – Adam Wiśniewski i Marcin Liszcz (trenerzy Paulina Dąbrowska, Michał Dąbrowski) i Uczniowskiego Klubu Sportowego Ada Judo Fun Gdańsk – Maria Pajdak i Tymoteusz Kełpiński (trenerka Adriana Dadci Smoliniec).

Koordynatorem wyjazdu jest Fundacja SONI. Nasz kraj na igrzyskach będą reprezentować także zawodnicy lekkiej atletyki, pływania i pływania synchronicznego.

Uczestnikami Trisome Games 2024, organizowanych pod auspicjami Sports Union for Athletes with Down Syndrome (SUDS), są utalentowani sportowcy z zespołem Downa, którzy przy wsparciu rodziców i trenerów rozwijają pasje do sportu, z determinacją dążąc do mistrzostwa w swoich dyscyplinach.

Jak poinformowano na stronie Fundacji Soni, reprezentanci Polski na zawodach SUDS wywodzą się z klubów z całego kraju. W tym roku na igrzyskach będziemy kibicować młodym sportowcom z Elbląga, Gdańska, Gliwic, Kędzierzyna-Koźla, Krakowa, Łomianek i Warszawy. Są wśród nich zarówno doświadczeni multimedaliści mistrzostw krajowych i międzynarodowych, jak i zawodnicy, którzy na arenie światowej zaprezentują się pierwszy raz.