SPONSORZY
  • krex
  • energo
  • tlo-msz1200-1038x576

 

  1. Home
  2. Boks
  3. Turniej w Baku: Rośkowicz i Durkacz na liście startowej
Turniej w Baku: Rośkowicz i Durkacz na liście startowej

Turniej w Baku: Rośkowicz i Durkacz na liście startowej

0
0

Oprócz turnieju w Kownie, w najbliższych dniach reprezentanci Polski startować będą także w Baku. W azerskiej stolicy wystąpią dwaj nasi kadrowicze: 63,5 kg Bartłomiej Rośkowicz i 71 kg Damian Durkacz.

– Bartek Rośkowicz i Damian Durkacz polecą na silnie obsadzone zawody z trenerem Ireneuszem Przywarą – mówi Grzegorz Proksa, trener kadry narodowej, który z kilkoma innymi pięściarzami przebywać będzie w tym tygodniu na zawodach na Litwie.

“Great Silk Way – 2024″ w Azerbejdżanie rozpocznie się sobotnim losowaniem. Pierwsze walki eliminacyjne zaplanowano na niedzielę. Rywalizacja potrwa do 28 marca (czwartek).

Biało-Czerwoni przygotowują się do kwietniowych Mistrzostw Europy w Serbii i majowych światowych kwalifikacji olimpijskich do Igrzysk w Paryżu. Turniej odbędzie się w Tajlandii.

Z całej polskiej reprezentacji, prawo startu w IO we Francji już zapewniły sobie: Julia Szeremeta 57 kg, Aneta Rygielska 66 kg i Elżbieta Wójcik 75 kg.

W kwietniu, dokładnie za miesiąc (19.04), Polski Związek Bokserski ze swoimi Partnerami organizuje galę Suzuki Boxing Night XXVIII w Łomży.