SPONSORZY
  • krex
  • energo
  • tlo-msz1200-1038x576

 

  1. Home
  2. Sylwetki wojowników
  3. VALERIU MIRCEA: „JESTEM SPORTOWCEM Z CHARAKTEREM, KTÓRY NIGDY SIĘ NIE COFA”
VALERIU MIRCEA: „JESTEM SPORTOWCEM Z CHARAKTEREM, KTÓRY NIGDY SIĘ NIE COFA”

VALERIU MIRCEA: „JESTEM SPORTOWCEM Z CHARAKTEREM, KTÓRY NIGDY SIĘ NIE COFA”

0
0

Valeriu Mircea już 17 lutego podczas gali KSW 91 stanie przed szansą zdobycia tymczasowego pasa wagi lekkiej KSW. Popularny „Samotny Wilk” nastawia się na mocną walkę i kolejny tryumf w okrągłej klatce.  

Bilety w sprzedaży na eBilet.plticketmaster.cz oraz ticketportal.cz

Valeriu Mircea ma za sobą cztery walki w KSW. Debiutując w organizacji musiał uznać wyższość Romana Szymańskiego. Po tej przegranej szybko powrócił do okrągłej klatki i podczas gali KSW 76 już w drugiej minucie pojedynku posłał na deski Gracjana Szadzińskiego. Dwa miesiące później „Samotny Wilk” zmierzył się z byłym mistrzem KSW Borysem Mańkowskim i znokautował go efektownym latającym kolanem, które zostało wybrane najlepszym skończeniem wieczoru gali XTB KSW 78. W czerwcu 2023 roku zrewanżował się natomiast Romanowi Szymańskiemu za pierwszą przegraną.

– Pokonałem numer trzy i numer dwa w rankingu wagi lekkiej – mówi Mircea. – Uważam, że zasłużyłem na walkę o pas. Dla mnie ta walka znaczy bardzo dużo.

Podczas gali w KSW 91 w Libercu Mircea zmierzy się z pochodzącym z Czech Leo Brichtą.

– Brichta to kolejny przeciwnik, którego muszę pokonać i iść dalej po Parnasse’a. Wszyscy wiecie, że jestem sportowcem z charakterem, który nigdy się nie cofa. Mam nadzieję, że zdobędę serce czeskich fanów. Chciałbym zdobyć również ich szacunek jako sportowiec. 17 lutego muszę po prostu pokazać, że jestem lepszy i zabrać pas do domu. Będzie mocna bitka.

Valeriu „Samotny Wilk” Mircea w całej karierze stoczył aż 38 pojedynków, z których 29 wygrał, a 24 zakończył przed czasem. 

– Dlaczego „Samotny Wilk”? Przez całą swoją drogę w życiu i karierze sportowca uświadomiłem sobie, że jestem zdany tylko na siebie – wyjaśnia Mircea. – Wilk niczego się nie boi. Walczy z każdym. Żeby usunąć mnie ze swojej drogi, trzeba mnie po prostu zabić. Jestem człowiekiem, który zawsze dąży do celu, bez względu na okoliczności. Najbliższą walkę chciałbym zadedykować mojemu młodszemu bratu, którego nie ma już z nami. Zmarł w wieku 17 lat. Bardzo lubił ten sport. Zawsze był na moich walkach, zawsze czułem jego wsparcie.

Do walki o pas pomiędzy Valeriu Mirceą a Leo Brichtą dojdzie już 17 lutego podczas gali KSW 91 w Libercu.