Warszawa i Gliwice. Rywalizacja szpadzistek i szpadzistów w IV Pucharze Polski seniorów
W miniony weekend szpadzistki rywalizowały w Warszawie, a szpadziści w Gliwicach.
Szpada kobiet w Warszawie
Wśród pań najlepsza okazała się Alicja Klasik (RMKS) Rybnik.

Drugie miejsce zajęła również zawodniczka reprezentująca barwy RMKS Rybnik Gloria Klughardt. Na najniższym stopniu podium stanęły: Kinga Zgryźniak (RMKS Rybnik) i Anna Wieczorek (Muszkieter Gliwice).

Rywalizacja szpadzistów w Gliwicach
W turnieju indywidualnym najwyżej sklasyfikowanym Polakiem był Damian Michalak (Piast Gliwice), który zajął trzecie miejsce. Zwyciężył reprezentant Uzbekistanu Meyirkhan Timurov.
W turnieju drużynowym, memoriale A.Franza najwyżej sklasyfikowaną polską drużyną była ekipa GKS Piast Gliwice w składzie: Paweł Klytta, Mateusz Nycz, Wojciech Rzyczniak, Mikołaj Wesołowski. Zwyciężyła drużyna z Ukrainy.





