
Dominik Jagusz w cuglach wygrał Puchar Polski Kadetów w klasycznych zapasach, który został rozegrany tydzień temu w Warszawie. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że Dominik na co dzień uprawia zapasy w stylu wolnym, a jednak w stolicy nie dał najmniejszych szans swoim klasycznym kolegom, pewnie triumfując w kategorii 65 kg i nie tracąc przy tym ani jednego punktu technicznego.
Dominik jest wychowankiem Dawida Kreta i walczy w barwach ZKS Koszalin.
O tym, jak trafił do zapasów i jakie innowacyjne metody szkoleniowe funkcjonują w koszalińskim klubie dowiemy się od trenera ZKS Koszalin – Dawida Kreta.
Dominik swoją przygodę ze sportem rozpoczynał od uprawiania judo, a jego rodzeństwo czyli najmłodszy brat Franciszek i siostra Maja trenowali zapasy.
Pewnego dnia spotkałem Dominika na podwórku jak odwoziłem Franciszka i Majkę z treningu do domu, więc jako trener zaczepiłem Dominika i zaproponowałem mu przyjście i sprawdzenie się w zapasach jak oczywiście jest wojownikiem i lubi takie wyzwania.
Dominik przyjął wyzwanie i pojawił się na sali zapaśniczej.
Jako klub mamy wypracowany system szkolenia i to udoskonalamy od 11 lat, który nazwaliśmy Antczak&Kret Wrestling System.
Można powiedzieć ,że wszystko zmodyfikowaliśmy i połączyliśmy trzy największe szkoły zapasów na świecie – mówię o stylu wolnym w jednolity jeden system walki biorąc te aspekty które nas jako trenerów interesowały najbardziej czyli dodaliśmy swoją wizję trenerską, w której dokładnie wiemy jak mają walczyć nasi zawodnicy.
W naszym systemie szkolenia będziemy w stanie rywalizować z zapaśnikami stylu klasycznego, co udowodniliśmy już na Mistrzostwach Polski Młodzików w Swarzędzu, gdzie nasi podopieczni zdobyli trzy medale oraz w grupie kadetów na Pucharze Polski w Warszawie, gdzie swoją kategorię wygrał Dominik Jagusz a Michał Szymański był 7 i również walczył bardzo dobrze z najlepszymi ekspertami w stylu klasycznym. Wojciech Antczak jest pierwszym dyplomowanym trenerem mentalnym i prowadzi swój klub zapaśniczy także z dużymi sukcesami szczególnie w grupie kobiet.
Pracujemy z naszymi zawodnikami w aspekcie „głowy” uświadamiając ich, iż granice są tylko w nich samych i oni sami je ustalają. Nie ma rzeczy niemożliwych a każda walka nie jest walką z przeciwnikiem tylko z samodoskonaleniem się co sprawia , że przestaje występować obciążenie rywalizacji i świadomość ,iż można przegrać co jest iluzją ,iż w samodoskonaleniu się nigdy nie przegrywasz a otrzymujesz informację o sobie samym co musisz zrobić , by stać się jeszcze doskonalszy.
Wprowadziliśmy unikatowy system szkolenia siłowego zaprojektowany , przez fachowca Wojciecha Hasa i tak skonstruowany, by wzmacniać szczególnie te partie mięśniowe , które są najbardziej potrzebne w naszym systemie technik jakie wykonujemy. Można powiedzieć ,iż właściwie mało pracujemy na sztangach a z czasem nie będziemy tego robić wcale. Posiadamy skonstruowany program do analizy walk który zbiera dane, i oblicza silne i słabe strony zawodnika jak i całej grupy, dzięki czemu wiemy jak ułożyć szkolenie. Od roku wprowadziliśmy system Mobilnych Obozów Zapaśniczych Antczak&Kret Wrestling.Mobilne Obozy Zapaśnicze. Co to takiego?
Pomysłodawcami Mobilnych Obozów Zapaśniczych jest dwóch trenerów: Wojciech Antczak i Dawid Kret, którzy kierowani pasją i chęcią podnoszenia umiejętności swoich podopiecznych stworzyli system szkolenia nazwany Antczak & Kret Wrestling System.
Jednym z ich projektów już wcielonych w życie są właśnie Mobilne Obozy Zapaśnicze, które odbyły się w roku 2021 i oddźwięk w środowisku zapaśniczym był naprawdę bardzo pozytywny.
Jak sama nazwa wskazuje „Mobilne” oznacza, iż ideą tego obozu jest przemieszczanie się z klubu do klubu na terenie całej Polski i uczestnictwo w wspólnych walkach sparingowych co w krótkim okresie czasu dla uczestników obozu średnio 3 dni przynosi od 12-15 walk co wpływa na ogromny wzrost ich doświadczenia.
Ponadto samo przemieszczanie się z jednego miasta do drugiego, czy z jednego miejsca zakwaterowania do innego.