SPONSORZY
  • krex
  • energo
  • tlo-msz1200-1038x576

 

  1. Home
  2. Sporty z bronią
  3. Złoto i Brąz dla Polski w pierwszej edycji Europejskiego Festiwalu Szermierczego
Złoto i Brąz dla Polski w pierwszej edycji Europejskiego Festiwalu Szermierczego

Złoto i Brąz dla Polski w pierwszej edycji Europejskiego Festiwalu Szermierczego

0
0

W miniony weekend Budapeszt gościł szermierzy podczas Europejskiego Festiwalu Szermierczego, w którym startowali zawodnicy, w kategorii do lat 14.


Rewelacyjnie podczas zmagań floretowych pań spisała się Zofia Kociubińska (IKS LESZNO), sięgając po złoto ! Nasza zawodniczka od początku pewnie przechodziła przez kolejne rundy eliminacji bezpośredniej, a w finale wykazała się większym opanowaniem, w końcówce i pokonała Olivię Baroffio z Włoch 15:13. W finałowej ósemce zawody ukończyły jeszcze dwie nasze zawodniczki.
Olga Pisarewicz (UKS GDAŃSKA SZKOŁA SZERMIERKI) była 5., a Zuzanna Pokorska (WARTA-MUSZKIETEROWIE POZNAŃ) uplasowała się na miejscu 6.

Drugi medal tym razem koloru brązowego wywalczył również we florecie Tymon Gałęziewski (AZS AWF WARSZAWA). Nasz reprezentant po niezwykle zaciętym pojedynku pokonał reprezentanta gospodarzy Daniela Szabo 15:14 i zapewnił sobie miejsce na podium. W półfinale Tymon został zatrzymany przez kolejnego z Węgrów, Eloda Abla Laszlo. Przeciwnik wygrał 15:3, a Tymon zakończył turniej na trzecim stopniu podium. O finałową ósemkę otarł się Jakub Czernecki (D’ ARTAGNAN URSYNÓW), który ostatecznie zajął miejsce 11.

W pozostałych broniach bez medali, ale w szpadzie mężczyzn Patryk Szczegielniak (WKS KOLEJARZ WROCŁAW) i Krzysztof Sadowy (KS WARSZAWIANKA) również byli blisko szerokiego finału. Panowie zakończyli odpowiednio na miejscach 10. i 13.

Do najlepszej 16-ki weszło również dwóch szablistów. Miejsce 14. zajął Jakub Lipiński (DRAGON ŁÓDŹ). Dwa oczka niżej na miejscu 16. ukończył Teodor Kutek (MUKS VICTOR WARSZAWA).