SPONSORZY
  • krex
  • energo
  • tlo-msz1200-1038x576

 

  1. Home
  2. Sporty z bronią
  3. ME w Bazylei: polskie florecistki drugą drużyną Europy!
ME w Bazylei: polskie florecistki drugą drużyną Europy!

ME w Bazylei: polskie florecistki drugą drużyną Europy!

0
0

Ostatni dzień Mistrzostw Europy w Bazylei przyniósł nam wspaniałe emocje i wielka radość. Nasze florecistki, walczące w składzie: Martyna Synoradzka, Julia Walczyk-Klimaszyk, Hanna Łyczbińska i Martyna Jelińska zdobyły srebrne medale w rywalizacji drużynowej!

Na ten medal kibice floretu musieli poczekać parę lat. Ale jest! Nasze „sreberka” w ćwierćfinale znalazły się automatycznie a tam stanęły do walki przeciwko reprezentantkom Ukrainy, mającym w składzie świeżo upieczona wicemistrzynię Europy. Mecz nie był łatwy, ale stoickim spokojem popisała się kończąca w naszej drużynie – Julia Walczyk-Klimaszyk, która nie tylko utrzymała niewielką przewagę, którą zostawiły jej koleżanki, ale także dołożyła trzy punkty i ostatecznie Polki pokonały rywalki 28:22.

Następnym przeciwnikiem był zespół Francji, wicemistrzynie świata i Europy z zeszłego sezonu. Rywalki szybko objęły prowadzenie, które straciły dopiero na 8 sekund przed końcem ostatniej walki! Wtedy to Julia wyrównała stan meczu w pojedynku z Pauline Ranvier, następnie wyszła na jednopunktowe prowadzenie by na niespełna pół sekundy przed końcem regulaminowego czasu walki zostać dosięgniętą przez Francuzkę. Trzeba było więc rozstrzygnąć wynik tego spotkania w minucie dodatkowej, Polka ruszyła prawie od razu do natarcia zaskakując przeciwniczkę i biało-czerwone mogły się cieszyć z awansu do finału! Francuzki uległy jeszcze Węgierkom w spotkaniu o brązowy medal a Polki w ostatnim meczu tego turnieju musiały uznać wyższość Włoszek (27:45) i odebrały srebrne medale!

Szabliści tym razem na 10. miejscu. Zbyt silni tego dnia okazali się Gruzini (26:45), w następnym starciu Polacy byli lepsi od Islandczyków 45:35 by w ostatnim przegrać z Hiszpanami 37:45. W składzie polskiej drużyny znaleźli się Szymon Hryciuk, Olaf Stasiak, Krzysztof Kaczkowski i Piotr Szczepanik. Mistrzostwo Europy wywalczyli Węgrzy, tuż za nimi uplasowali się Rumuni a grono medalistów uzupełnili Węgrzy.

Tegoroczne Mistrzostwa Europy polska reprezentacja kończy z trzema medalami. Brązowe w rywalizacji indywidualnej zdobyły Julia Walczyk-Klimaszyk (floret) i Zuzanna Cieślar (szabla), a srebro wywalczyła drużyna florecistek. O krok od medalu byli florecista Leszek Rajski, szpadzista Damian Michalak i dwukrotnie szpadzistka Aleksandra Jarecka, której zabrakło jednego punktu do awansu do półfinału w zawodach indywidualnych i, wraz z koleżankami Renatą Knapik-Miazgą, Martyną Swatowską-Wenglarczyk i Alicją Klasik uległy także jednym trafieniem o brąz w turnieju drużynowym. Brawo!