SPONSORZY
  • krex
  • energo
  • tlo-msz1200-1038x576

 

  1. Home
  2. Wojownicy
  3. MMA
  4. AUGUSTO SAKAI: „KSW BĘDZIE MIAŁO NOWEGO MISTRZA WAGI CIĘŻKIEJ”
AUGUSTO SAKAI: „KSW BĘDZIE MIAŁO NOWEGO MISTRZA WAGI CIĘŻKIEJ”

AUGUSTO SAKAI: „KSW BĘDZIE MIAŁO NOWEGO MISTRZA WAGI CIĘŻKIEJ”

0
0

Podczas gali KSW 95 w okrągłej klatce zadebiutuje Augusto Sakai. Doświadczony fighter zapowiada, że odbierze pas mistrzowski Philowi De Friesowi.

Gala KSW 95 jest już wyprzedana. Zapraszamy na galę KSW 96. Bilety już w sprzedaży na eBilet.pl

Podczas KSW 95 Phil De Fries stanie do dziesiątej obrony tytułu mistrza wagi ciężkiej. Augusto Sakai jest przekonany, że przerwie tę wspaniałą passę Anglika.

– Passy są po to, by je przerywać – mówi Augusto. – Chcę pokazać swój potencjał. Jestem gotów zakończyć ciąg sukcesów Phila.

Augusto Sakai rywalizuje w zawodowym MMA od roku 2011. Brazylijczyk ma za sobą walki dla organizacji Bellator, a od roku 2018 rywalizował pod skrzydłami UFC, gdzie stoczył dziewięć pojedynków. Sakai na swoim koncie ma zwycięstwa nad takimi zawodnikami jak Andrei Arlovski, były mistrz UFC, czy Marcin Tybura, najlepszy polski fighter wagi ciężkiej.

– Walczyłem w wielu organizacjach MMA na całym świecie. Możliwość walki dla kolejnej wielkiej organizacji z pewnością wpłynie na moje życie w znaczący sposób. KSW robi wielkie show.

Brazylijczyk jedenaście razy kończył rywali przed czasem posyłając ich na deski, a sześć razy wygrywał już w pierwszej rundzie.

– Dla mnie to będzie wielka walka. Widziałem pojedynki Phila. Wiem, że mam umiejętności, aby go pokonać. Jest bardzo dobrym grapplerem. Dobrze obala i kontroluje w parterze. Jest bardzo twardym zawodnikiem z długą passą zwycięstw. Moją najmocniejszą stroną jest muay thai, kibice mogą spodziewać się fajerwerków. Codziennie trenuję z najlepszymi zawodnikami i trenerami na świecie. Daję z siebie 100 procent, aby wygrać najbliższą walkę. Moim celem jest dać z siebie wszystko w tej walce i zwyciężyć, by zdobyć serca polskich kibiców. To będzie dobra walka. Nie mogę się jej doczekać. KSW będzie miało nowego mistrza wagi ciężkiej.

Do mistrzowskiej konfrontacji Augusto Sakaia z Philem De Friesem dojdzie już w piątek 7 czerwca podczas gali KSW 95 w hali Urania w Olsztynie.