SPONSORZY
  • krex
  • energo
  • tlo-msz1200-1038x576

 

  1. Home
  2. Wojownicy
  3. MMA
  4. MAJ W KSW
MAJ W KSW

MAJ W KSW

0
0

Szósta gala KSW w roku 2024 odbyła się 11 maja w ERGO ARENIE. Organizacja po raz dziesiąty w historii zawitała ze swoim wydarzeniem do tej hali. Gala została w całości wyprzedana.

W walce wieczoru doszło do mistrzowskiego starcia o pas wagi półśredniej. W pojedynku tym niepokonany dominator tej kategorii wagowej, Adrian Bartosiński, zmierzył się z będącym na fali pięciu tryumfów z rzędu numerem trzy rankingu dywizji półśredniej, niepokonanym w KSW Igorem Michaliszynem. Czempion postawił w starciu na obalenia i walkę w parterze, pretendent szukał swojej szansy w atakach stójkowych. W trzeciej odsłonie boju to Bartosiński dał się jednak obalić Michaliszynowi. Igor zaczął atakować mistrza ciosami i łokciami. W końcu Bartosiński wstał przy siatce, ale chwilę później Michaliszyn ponownie go obalił i kontrolował walkę na macie. Nagle jednak Adrian zaatakował, złapał nogę rywala, poddał go dźwignią na kolano i obronił tytuł wagi półśredniej.

Podczas XTB KSW 94 doszło do dziesięciu pojedynków, z których sześć zakończyło się przed czasem, w tym cztery przez nokauty. Po gali przyznano trzy bonusy. Adrian Bartosiński został wyróżniony za najlepsze poddanie wieczoru, Robert Ruchała za najlepszy nokaut, a Daniel Tărchilă i Dawid Kareta za najlepszą walkę. Skończenie Roberta Ruchały na Patryku Kaczmarczyku było piątym najszybszym nokautem w walce mistrzowskiej KSW. Natomiast nokaut Arka Wrzoska na Arturze Szpilce okazał się piątym najszybszym w całej historii organizacji.

W maju organizacja KSW zaprezentowała pełną kartę walk gali KSW 95, która odbędzie się – po raz pierwszy w historii marki – w Olsztynie. To wydarzenie również zostało już wyprzedane.

W ostatnim miesiącu do organizacji dołączył Tymoteusz Łopaczyk, który wejdzie do okrągłej klatki już podczas gali KSW 95, i Denis Górniak, który zasilił królewską kategorię wagową.