SPONSORZY
  • krex
  • energo
  • tlo-msz1200-1038x576
  1. Home
  2. Boks
  3. FINAŁ STRANDŻATY BEZ POLEK. SANDRA DRABIK PRZEGRAŁA Z MISTRZYNIĄ ŚWIATA

FINAŁ STRANDŻATY BEZ POLEK. SANDRA DRABIK PRZEGRAŁA Z MISTRZYNIĄ ŚWIATA

0
0

Niestety w walkach finałowych mocno obsadzonego 67. Memoriału im. Strandżaty (Strandja) w Sofii zabrakło reprezentantki Polski. Sandra Drabik (51 kg), mimo bojowej postawy, przegrała w półfinale jednogłośnie na punkty z mistrzynią świata Stanimirą Petrovą. Dwaj sędziowie (Ukrainiec i Kazach) dali jej zwycięstwo w jednej z rund (39-37), zaś wyraźnie „nie lubiący” polskiej szkoły boksu Gruzin Zurab Tibua (w żadnej z sędziowanych walk nie dał zwycięstwa Biało-Czerwonej) punktował wszystkie starcia dla Bułgarki (40-37), która w finale pokonała jednogłośnie na punkty Zoyę Isyevą (RUS).

źródło: pzb.pl/ opr: Jarosław Drozd